Orange Wzmacniacz GSM

Orange Wzmacniacz GSM

Orange Wzmacniacz GSM

Orange jest największą polską siecią pod względem ilości użytkowników ogółem. A jednak nie udało mu się uniknąć krytyki z powodu słabego zasięgu. Dlaczego tak jest i czy można coś z tym zrobić? Rozwiązaniem wielu problemów będzie wzmacniacz sygnału gsm Orange, ale po kolei…

Orange to duża sieć, która sporą część abonentów przejęła po zakupie Telekomunikacji Polskiej. Dopiero mniej więcej w tym czasie popularna stawała się telefonia komórkowa, a Orange, mając możliwość łączenia na szeroką skalę różnych usług w pakiety, miał niejako uprzywilejowaną pozycję na rynku. Szybko więc sieć zdobyła nowych klientów, ale zainteresowanie było tak duże, że z początku wszyscy byli zaskoczeni. Orange jednak szybko zrozumiało swoją szansę i zaczęło modernizację istniejących stacji przekaźnikowych i budowę nowych. Na początku zasięg poprawił się przede wszystkim w miastach, ale nie trzeba było długo czekać, by pokrycie kraju przekroczyło 93%. Dziś jest to ponad 98% dzięki potężnym przekaźnikom i roamingowi wewnętrznemu. A brakujące 2% można zredukować we własnym zakresie, stosując wzmacniacz Orange.

Kto powinien użyć wzmacniacza sygnału w Orange?

Orange ma świetną infrastrukturę w centrach miast, ale niektóre nowoczesne budynki bardzo dobrze ekranują nawet sygnał z silniejszych przekaźników, co utrudnia korzystanie z telefonii komórkowej czy internetu LTE. W takich miejscach abonentom Orange wzmacniacz sygnału naprawdę się przydaje. Repeater, który przez zewnętrzną antenę wyłapuje słaby sygnał o wysokim stosunku szum/sygnał, podbija go i powtarza przez antenę wewnątrz budynku. To rozwiązanie, choć w zamyśle proste, wymaga zastosowania dość zaawansowanej technologii.

Czytaj więcej