• Darmowa dostawa na terenie Polski
  • Wsparcie 24/7
  • 30 dni na zwrot
  • Gwarancja 5 kresek

Jak Wybrać Właściwy Wzmacniacz

Witaj!

Mam na imię Arry i jestem menadżerem ds. relacji z klientami. Przede wszystkim jestem wdzięczny za to, że poświęcasz czas na lekturę tego opracowania. Chcę też jasno zaznaczyć: jeśli na poważnie myślisz o zakupie wzmacniacza, który dokładnie będzie odpowiadał twoim potrzebom, a nie chcesz przepłacać, to jest to prawdopodobnie najważniejszy dokument, jaki możesz znaleźć na ten temat.

Zanim przejdziemy dalej, pozwól, że coś wyjaśnię: rozumiem, że możesz być nastawiony sceptycznie:

„Dlaczego ktoś, kto sprzedaje wzmacniacze, miałby tłumaczyć, jak kupić ten najtańszy?!”.

Ja na pewno byłbym nieufny.

Ale naprawdę mamy solidny powód, żeby tak robić.

Oto on:

Wierzymy, że jeśli będziesz w 100% zadowolony ze wzmacniacza, to powiesz o tym swoim znajomym, kolegom albo klientom i polecisz nasze usługi.

Skoro to już mamy za sobą, przejdźmy do zasadniczej części raportu.

Pomogę ci wybrać WŁAŚCIWY wzmacniacz!

Zacznijmy od podstaw i kilku słów na temat tego, czym jest wzmacniacz sygnału. Może już coś o tym wiesz, ale i tak warto przeczytać ten fragment, bo powiem też parę rzeczy, które będą kluczowe przy dokonywaniu rozsądnego wyboru i…

Ochronią Przez Zakupem

Drogiego Urządzenia, Którego Nie Potrzebujesz.

Jak sama nazwa wskazuje, wzmacniacz sygnału powstał po to, żeby wzmocnić sygnał połączeń głosowych i danych (2G, 3G, 4G), czyli sygnał komórkowy. Dlatego w dalszej części będę mówił o „sygnale komórkowym” i to oznacza zarówno usługi głosowe, jak i internet.

„Wzmacniacz sygnału” nie jest pojedynczym urządzeniem. To cztery współpracujące ze sobą podzespoły, które razem tworzą funkcjonalny wzmacniacz.

Te elementy to:

  1. Antena zewnętrzna, montowana na dachu albo na ścianie budynku. Ma zbierać sygnał z przekaźnika (czyli z tej stacji naziemnej, która nie zapewnia ci na razie wystarczająco dobrego sygnału). Po jego przechwyceniu antena przekazuje sygnał do anteny wewnętrznej.
  1. Antena wewnętrzna, zainstalowana w domu, zbiera sygnał z anteny zewnętrznej i przekazuje go do jednostki wzmacniacza.
  2. Jednostka wzmacniacza przyjmuje sygnał i wzmacnia go na obszarze, który wybierzesz.
  1. Kabel koncentryczny łączy ze sobą wszystkie elementy systemu.

 Teraz, kiedy już jest jasne, czym jest wzmacniacz, możemy przejść do najważniejszego pytania:

 Czy naprawdę potrzebujesz wzmacniacza?

 Spróbujmy to określić. A jeśli potrzebujesz, to jaki wzmacniacz najlepiej ci posłuży. Aby to wiedzieć, musisz znać siłę sygnału, który obecnie odbierasz.

Większość artykułów w sieci poleca sprawdzenie siły sygnału na podstawie ilości kresek zasięgu na wyświetlaczu telefonu. Sęk w tym, że różni producenci stosują różne reprezentacje graficzne. Biorąc pod uwagę, że przymierzasz się do wydania niemałych pieniędzy na urządzenie, które wzmocni ten sygnał…

Musisz mieć 100% pewności, że go potrzebujesz!

 Zdecydowanie lepszym sposobem będzie sprawdzenie siły sygnału w decybelach. Brzmi mocno technicznie, ale nie martw się, to nic skomplikowanego. Żeby było wygodniej, wszystko opiszę krok po kroku. W zależności od tego, czy masz urządzenie z Androidem czy iOS-em, całość zajmie jakieś 30 sekund do minuty.

W porządku… decybele (dBM) to jednostka pomiaru siły sygnału. Najczęściej są wyrażone jako liczby ujemne (np. -85dBM), a im niższa wartość, tym silniejszy sygnał.

Musisz w menu swojego telefonu znaleźć pozycję, która pozwoli na podejrzenie siły sygnału i zaraz powiem ci, jak to zrobić.

Wcześniej jednak musisz wyjść z domu, w którym chcesz mieć wzmacniacz. Widzisz, siła sygnału wewnątrz nie ma znaczenia. To dlatego, że nawet jeśli wewnątrz nie widzisz ani kreski, ale na zewnątrz jest chociaż jedna, to wystarczy, by antena zewnętrzna otrzymała sygnał o wystarczającej mocy, by wzmacniacz poradził sobie na całej powierzchni.

A zatem, najpierw wyjdź na zewnątrz.

Poniżej zamieszczam instrukcje sprawdzania siły sygnału dla Androida i iOS.

Pomiar siły sygnału na Androidzie

 Lokalizacja odpowiednich pozycji menu będzie różna w telefonach różnych marek i z różną wersją systemu. Zazwyczaj powinieneś szukać w:

Ustawienia → Informacje o telefonie → Status (lub Sieć)

Na ekranie wybierz pozycję Siła sygnału (Albo Typ Sieci i Sygnał)

Na niektórych urządzeniach ta opcja zaszyta jest w:

Ustawienia → Więcej opcji (lub Więcej ustawień) → O telefonie → Sieci komórkowe
Na tym ekranie wybierz Siłę sygnału.

INSTRUKCJA DLA IOS 9

Jeśli zaktualizowałeś swój telefon do iOS 9, postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej. Są one odpowiednie tylko dla tej wersji systemu. Instrukcja dla starszego oprogramowania znajduje się niżej.

  1. Wybierz na klawiaturze *3001#12345#*
  2. Zatwierdź
  3. Przytrzymaj przycisk zasilania przez 5-7 sekund, aż zobaczysz ekran „przesuń, by odblokować”.
  4. NIE wyłączaj telefonu!
  5. Przytrzymaj przycisk główny (ten okrągły u dołu) przez 5-7 sekund.
  6. Powrócisz do ekranu głównego, a siła sygnału zostanie wyświetlona u góry.

INSTRUKCJA TESTU DLA starszych modeli iPhone (poniżej iOS 9)

Instrukcje poniżej działają dla iPhone 5 i nowszysch bez iOS 9.

  1. Wybierz Ustawienia → Komórkowe
  2. WYŁĄCZ LTE
  3. Z klawiatury wybierz *3001#12345#* i zatwierdź.

Na ekranie pokaże się „tryb testowy”, a w górnej lewej części wyświetli się siła sygnału.

Zmierzyłeś siłę sygnału? Na pewno? To dobrze. Teraz możemy przejść do kolejnego punktu…

Czy potrzebujesz potężnego wzmocnienia?

Widzisz, mamy w sprzedaży dwa rodzaje zestawów: standardowe wzmaczniacze i wzmacniacze potężniejsze.

Standardowy wzmacniacz wystarczy, jeśli na zewnątrz masz 3-5 kresek. Możesz to uznać za niezły wynik (oczywiście, jeśli masz wzmacniacz). Jeśli sygnał na zewnątrz jest nieco silniejszy, to zewnętrzna antena wychwyci go i przekaże do anteny wewnętrznej. Ta przekaże sygnał 4-5 kresek do wzmacniacza, a ten ostatni przede wszystkim lekko go podbije i ustabilizuje.

  Wzmacniacze o większej mocy mają większe możliwości od standardowych. Konkretnie – zostały zaprojektowane tak, żeby wykryć i podbić nawet jednokreskowy zasięg z zewnątrz. Jeśli więc masz tam 1-3 kresek, w większości przypadków sprzedawcy polecą ci mocniejsze wzmacniacze.

  Większość ludzi nieobeznanych z tematem pójdzie za ich radą i skończy z drogą zabawką, której tak naprawdę nie potrzebują, a dlaczego? To proste:

 Nie znają związanego ze wzmacniaczami

 sekretu, którym chcę się z tobą podzielić!

 Kupujący te potężne wzmacniacze nie wiedzą, że czasem do podbicia sygnału z 2-3 kresek wystarcza zwykły wzmacniacz, który kosztuje dużo mniej.

Jest jednak pewien haczyk.

 Pozwól, że wyjaśnię. Między standardowym w mocniejszym wzmacniaczem jest pewna różnica, którą można pokonać bez kupowania całego zestawu z najmocniejszym wzmacniacze. I to również wtedy, kiedy masz 2-3 kreski sygnału. Ale trzeba znać pewien sposób.

 Teraz ci go przedstawię:

Jeśli masz świadomość, że potrzebujesz czegoś więcej, niż zwykły wzmacniacz, ale nie potrzebujesz wszystkich zaawansowanych funkcji, jakie daje wzmacniacz klasy PRO, poproś sprzedawcę o podstawowy zestaw i do niego dokup…

 Antenę Yagi!

Yagi to w zasadzie antena zewnętrzna, o której mówiłem wcześniej, ale w przeciwieństwie do tej standardowej ma naprawdę dużą moc i może wykryć nawet bardzo słaby sygnał. Antena Yagi jest standardowym elementem potężnych wzmacniaczy, ale tam mocniejsze są też pozostałe elementy zestawu.

Możesz jednak kupić zestaw podstawowy i poprosić o wymianę standardowej anteny na antenę Yagi i zapłacić zdecydowanie mniej niż za całą paczkę PRO. 

Znacznie Potężniejszą Anteną Zewnętrzną!

W naszym sklepie (wzmacniaczsygnalugsm.pl) przy składaniu zamówienia możesz wybrać pole wyboru opisane jako „dołącz antenę Yagi”. Zaznacz je, jeśli chcesz wzmocnić sygnał z 2-3 kresek na zewnątrz. Pamiętaj, że jeśli o tym zapomnisz i będziesz chciał zamówić taką antenę później, to będzie cię to kosztowało więcej, niż zaznaczenie pola „dołącz Yagi” przy pierwszym zamówieniu.

Poznaj swoje częstotliwości

Czy kiedyś zastanawiałeś się, w jaki sposób telefon może realizować konkretne usługi? Cóż, odpowiedź jest nieco zaskakująca, bo wszystko dzieje się dzięki technologii opracowanej ponad 150 lat temu przez niejakiego Jamesa Maxwella. Na pewno znasz tę technologię, ponieważ cały czas mowa o…

Falach Radiowych

Fale radiowe są nadawane z konkretną częstotliwością. Na pewno wiesz, że każda stacja radiowa ma swoją częstotliwość i żeby ją odebrać, musisz dostroić radio np. na 103,3 albo 87,7 FM.

Co to ma wspólnego z tematem?

Oto co:

Każda z usług komórkowych: czy to 3G, czy 4G, czy usługi głosowe, korzysta z określonej częstotliwości właśnie fal radiowych.

Aby wzmocnić sygnał, wzmacniacz musi pracować na tej samej częstotliwości, z której korzysta dostawca oryginalnego sygnału.

Na przykład:

Play wspiera 3G na częstotliwości 2100 MHz, więc wzmacniacz powinien działać na częstotliwości 2100 MHz, żeby się dopasować. T-mobile działa tak samo, wzmacniacz Orange, żeby wzmocnić sygnał połączeń, potrzebuje częstotliwości 900 MHz, i tak dalej, i tak dalej.

Co więcej, są takie wzmacniacze, które wspierają więcej niż jedną częstotliwość. Mówi się, że są dwu lub trzypasmowe (odpowiednio dla dwóch lub trzech częstotliwości). Pracują jednocześnie na kilku częstotliwościach, wzmacniając sygnały kilku różnych usług, które są realizowane na wspieranych falach.

Na przykład dwupasmowy wzmacniacz może jednocześnie wzmocnić fale połączeń głosowych i 3G, trzypasmowy natomiast głosowych, 3G i 4G. Możesz wybrać takie wzmacniacze również wtedy, kiedy potrzebujesz wzmocnienia dla usług kilku różnych operatorów.

[infografiki]

Dobrze, to tyle na temat wzmacniaczy. Skoro już to wszystko wiesz, będziesz w stanie podjąć mądrą decyzję zakupową.

Skoro wiesz już wszystko o wyborze dobrego wzmacniacza, pozostaje jeszcze jedno pytanie. Oto ono:

Czy chciałbyś

najnowocześniejszy wzmacniacz sygnału

W Najniższej cenie?

Zajmiemy się tym pytaniem… za chwilę. A tymczasem pozwól, że spytam…

Czy chciałbyś:

  • Wybrać idealny wzmacniacz sygnału kilkoma kliknięciami? To znaczy WŁAŚCIWY wzmacniacz (z uwzględnieniem częstotliwości, operatorów i tego wszystkiego, o czym mówiłem)?
  • Kupować w najniższych możliwych cenach?
  • Otrzymać paczkę w 3 dni zupełnie za darmo?
  • Odebrać instrukcje, które krok po kroku przeprowadzą cię przez 15-minutowy proces instalacji?
  • Mieć dwuletnią gwarancję na wzmacniacz i pewność, że jeśli nie będziesz w 100% zadowolony z wyników, możesz go zwrócić?

Czy te korzyści są czymś, co zachęca cię do zakupu? Jeśli tak, to mam dla ciebie dobre wiadomości.

Na www.wzmacniaczsygnalugsm.pl cały nasz zespół (ja osobiście też) dajemy wszystkie te korzyści, o których napisałem, i to dla każdego wzmacniacza z oferty.

  • Darmowa dostawa (na terenie całej Polski. Zawsze po zamówieniu pakujemy wzmacniacz nowy, lśniący, prosto z linii produkcyjnej i wysyłamy do klienta).
  • 2-letnia gwarancja (jeśli wzmacniacz ulegnie uszkodzeniu, wymienimy go, lub – jeśli będzie trzeba – przyślemy zupełnie nowy za darmo). I to wszystko dla najdrobniejszej nawet usterki.
  • Całodobowe wsparcie telefoniczne i mailowe (otrzymasz wyczerpującą odpowiedź na każde pytanie związane z naszymi wzmacniaczami).
  • Niskie ceny (sprzedajemy najtaniej najlepsze wzmacniacze, ponieważ zamawiamy je bezpośrednio u producenta. Żadnych pośredników, za których musisz dodatkowo płacić)
  • Pełny zwrot środków (z każdej, naprawdę każdej przyczyny, jeśli nie będziesz w 100% zadowolony. Proste – odsyłasz sprzęt, dostajesz pieniądze)
  • Łatwe wyszukiwanie wzmacniaczy (wystarczy kliknąć ikonę operatora, wybrać typ sygnału i… to wszystko. Średnio zajmuje to naszym użytkownikom mniej niż 43 sekundy)

I jeszcze więcej…

Jeśli dokonasz zakupu teraz, dostaniesz ode mnie specjalną

10-procentową zniżkę!

Ale musisz się pospieszyć. Kody zniżkowe są automatycznie generowane co jakiś czas, więc mogą z nich skorzystać tylko najszybsi klienci.

Twój 10-procentowy kod zniżkowy to:

boosteuk10

Dodaj go w odpowiednim polu w kasie (nad oknem z zamówieniem)

Dziękuję, że przeczytałeś to opracowanie.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z naszymi doradcami przez live-chat albo mailowo: info@wzmacniaczsygnalugsm.pl.

Na marginesie: teraz wiesz wszystko o wyborze idealnego wzmacniacza bez przepłacania. Zostało już tylko faktycznie wybrać sprzęt, ale gdybyś z jakiegoś powodu potrzebował w tym wsparcia, to jesteśmy do twojej dyspozycji. Dziękujemy!